Ana Sayfa Güncel 13 Kasım 2019 289 Görüntüleme

Aile Bizim Temel Taşımız

Son zamanlarda ülkemizde toplumun temel taşı olan aile düzeninin bozulması için büyük mücadeleler verilmektedir, bizi üzen bu ifsat çalışmalarının birçoğu devletimizi yönetenlerin desteğiyle yapılmasıdır. Özellikle MEB ve Aile bakanlığının toplumun değerlerini korumak yerine toplumun dağılması için çalışma yapmasını hayretle takip ediyoruz. Bir kaçını özetleyeyim.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
* Gerçek adı “Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadele İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi” olan sözleşmeyi ilk biz kabul edip imzaladığımız için adı İstanbul sözleşmesi olarak geçen metnin kabulü ve uygulaması.
* Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı
* Aile bakanlığına bağlı birçok sosyal hizmet kuruluşu topluma özellikle doğu bölgesinde “Toplumsal cinsiyet eşitliği” adı altında eğitimler! verilmektedir.
* Çalışan annelere 1.300tl destek verilmesi.
* Nafaka ve Erken yaşta evlilik sorunuyla ilgili adım atılmaması.

Bu çalışmalar sadece Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında olmamaktadır, çocuklarımızın zorunlu olarak gönderdiğimiz okullarda Milli Eğitim tarafından da proje yapılmaktadır.
Örnek olarak Avrupa Birliğinin finanse ettiği ve MEB koordinasyonunda yürütülen “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi Projesi” (ETCEP), 2014-16 yılları arasında uygulandı, memnun kalındı ve 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Hedef Listesi’ne Toplumsal Cinsiyet Eşitliği dersi de eklendi, gelen tepkiler üzerine bu ders kaldırıldı.

Bu yazımıza RTÜK’nu eklemeden geçemeyeceğim.
Kanallarda ahlaksız programlar, uyuşturucu, şiddeti, şatafatlı hayatı, aile içinde iğrenç ilişkileri normal gösteren, tacizi, tecavüzü, nikâhsız yaşamı özendiren dizi ve programların olması. Bu programların toplumumuzda yeri olmamasına rağmen ısrarla bir proje gibi çoğu kanalda karşımıza çıkması birilerinin buna dur dememesi toplumumuzu bu yaşantıya özendiriyor ve yönlendiriyor. Ahlaki yönden örnek olarak geçmiş dönemlerle şimdiki halimizi, çevremizi bi kıyaslayalım.

Bu projeler, bir fıtrata müdahale projeleridir. Çünkü bu projelerin savunucuları cinsiyet eşitliği adı altında biyolojik cinsiyetten farklı olarak LGBTİ gibi sapkınlıkları da toplumun nazarında farklı cinsel yönelimler olarak sıradanlaştırarak, normalleştirerek ve makul hale getirerek topluma sunmaktadırlar. Cinsiyet eşitliği ideolojisi, kadının kadınla yaşamasını, erkeğin erkekle yaşamasını da aile diye tanımlıyor. Bu ifsada dur diyen ve itiraz edenleri hemen kadın düşmanı, gerici, yobaz diye damgalıyor.

Bizler inanıyoruz ki Dünya hayatı ancak aile saadeti ile kaim olur. Yönlendirilmeye çalıştığımız toplumların aile hayatları çökmüş olduğunun bilincinde olmak, devletimizi yönetenlerin bu ifsat projelerine destek değil engel olması, bireylerin bu konuda daha bilinçlenmesi ve önlem alması ümidiyle, kalın sağlıcakla.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.