Ana Sayfa Yazarlar 30.04.2020 16 Görüntüleme

KIYAMET ALAMETLERİ

Mübarek kitabımız olan Kuran-ı Kerim de neml suresi diye bir sure vardır. Arapçada neml, karınca demektir. Bu sure baştan sona kadar 3 peygamberin başına gelenler ve ayrı ayrı olan hadiseleri anlatmaktadır.

Hz. Süleyman (sas) e Allah Rüzgarın gücünü, cinlerin krallığını, kuşlarla konuşmayı ve insanların peygamberliğini verdi.  Bir sefer dönüşünde bütün insan cin ve kuş orduları ile bir dereyi geçerken baktı ki dereden karınca orduları geçiyor. Bütün orduları durdurdu ve karıncaların rahat bir şekilde geçmesini sağladı. Bunun içindir ki Cenab-ı Allah bu sureye neml ( karınca) ismini verdi.

Biz Semuda da uyarıcı olarak kardeşleri Salih Peygamberi gönderdik. O da onlara Ben Allah tarafından sizlere gönderilen elçiyim dedi. Bu taptıklarınızdan ve Allah’a ortak koştuklarınızdan ve eski sapık ilişkilerinizden vazgeçin. Ben sizi Allah’ın birliğine ve dirliğine ve İslamiyete davet ediyorum ve bunun için sizden ücret istemiyorum, benim ücretim Allah’ın katındadır dedi. Fakat hiçbirisi ona inanmadılar. Hatta o memlekette 9 tane çete reisi vardı. Onlar toplandı ve Salih Peygamberi bir gece etrafıyla beraber öldürüp keselim ve bunu abisi semuda da anlaştırmayalım. Gecenin bir vakti Cebrail a.s. gelip Salih peygambere diyor ki , al sen inananları ve bu memleketten çık. O da alıyor etrafını ve çıkıyor. Müthiş bir rüzgarla Allah, o memleketi yok ediyor. O güzel bağlar bahçeler dereler göller ve cennet gibi yerler bir anda çöle dönüşüyor.

Karınca süresinden devam ediyoruz. Lut kavmine de Cenab-ı Allah Lut Peygamberi gönderiyor. O da onlara diyor ki ey kavmim, ben size Allah tarafından gönderilmiş bir uyarıcıyım. Sizler kadınları bırakıp nefsinize uyarak hala erkek erkeğe mi bu kötü fiili işliyorsunuz? Gelin bundan vazgeçin, bütün bu hastalıkları taşıyan ve Allah’ın hiç sevmediği bir fiildir. Onlar da biz atalarımızı bunun üzerinde bulduk, biz seni dinlemiyoruz, eğer senin dediğin gibi olsaydı Cenabı Allah bize bu kadar zenginlik ve nimetler vermezdi. Ve and olsun ki biz seni bu düşüncelerinden dolayı öldüreceğiz. Bunun üzerine yine Cebrail a.s. gelip diyor ki ,ya Lut, sen al sana inanan kavmini , bu memleketten derhal çık, yalnız karını alma, çünkü Onu Allah seninle beraber göndermeyecek. Onlar Lut a.s. çıktıktan sonra Cenab-ı Allah müthiş bir yağmur fırtınasıyla o memleketi yerle bir ediyor. Arkadaşlar, hepinizin elinde akıllı telefonlarınız var, girin internete, neml süresini başından sonuna kadar okuyun.

Yani günümüze gelene kadar dünyamızda kopmuş kıyametlerden bahsediyor Cenabı Allah. Bunların başlıcaları nuh tufanı, denizde firavunun boğulması, Semud kavminin rüzgarla yerle bir olması , Lut  kavminin müthiş bir yağmurla göle dönmesi. Dünyamızda kutsal kitabımızda belirtilen kıyametlerden bir kaçı bunlar.

Şimdi günümüzün konusu olan , diyanet işleri başkanlığının Cuma hutbesinde okuduğu cinsel sapkınlıklarla ilgili hutbesine bu milletin sözde adaletini savunanlar adaletinden bahsedenler rahatsız oldular. İşte siz Müslüman olarak ayrıcalık yapıyorsunuz, yani karşı çıktılar.

Arkadaşlar ben bunlara şimdi ne diyeyim. 29Nisan çarşamba günü sabah gazetesi logosunda bir kızın elinde bir pankartta şöyle yazıyor. Anne ben biseksüelim yazıyor. Vallahi 70 yaşındayım , okurken içimdeki Mahmut Hantal’a karşı utandım. Bu memleketi nereye götürmek istiyorsunuz? Güya modern kelimelerle bu yaptığınız rezil ve kepazeliği örtmek ve güzel göstermek istiyorsunuz. Siz her ne kadar yabancı kelimelerle bunu kamufle etmek isteseniz de bizim halk dilinde sizlere ( ibne oğlu ibneler) derler. Siz Lut kavmindensiniz. Ama onların başına geldiği Kuran-ı Kerim’de yazıyor, size anlattım. Eğer bizler sizin bu terbiyesizliğinizi yüzünüze vurmaz karşınızda durmazsak bizler sizlerden adi olalım. Ama sizin kabahatiniz yok , sizleri o makamlara getiren seçen partinize de  kavminize de…

Hiç mi yüzünüz kızarmıyor, hiç mi utanmıyorsunuz? Çok merak ediyorum, bu halinizi çocuklarınıza torunlarınıza nasıl anlatacaksınız? 60 senemi bu Türkiye Cumhuriyetine verdim. 18 yaşından beri vergimi veririm. Bütün vatandaşlık vazifelerimi yaptım. Devletten pek bir yardım alıp sosyal haklarımı pek kullanmadım. Ama burada kullanıyorum. Bütün Türkiye Cumhuriyetindeki adam gibi adam sağduyulu savcıları göreve çağırıyorum. Bu ahlaktan yoksun terbiyesizlere hadlerini bildirin. Yoksa aynı geminin içindeyiz. Bu gemi batarsa hepimizin kıyameti olur vesselam.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Ücretsiz Wordpress Temaları