Ana Sayfa Karadeniz, Yerel Haberler 9 Kasım 2019 95 Görüntüleme

Terörü Bitireceğiz

İlyas GÜR

AK Parti İl Danışma Kurulunda bir konuşma yapan AKP Genel başkan yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayatı Yazıcı terörü bitireceklerini ifade ederek, “Onlar üzerinden Akdeniz’e sarkacak bir terör devleti oluşturmak… Dolayısı ile önlem almak zorundaydık. O bölgede müdahil konumda bulunan ABD’liler ile aylarca müzakere ettik. Oyalandığımızı görünce kararımızı 9 Ekim’de icra ettik. Hedeflediğimiz noktalara kararlı ve güvenli bir şekilde ulaştık. Sonrasında Amerika ve Rusya ile anlaşma yaptık.” dedi

AK Parti Rize İl Başkanlığı 102. İl Danışma Meclis toplantısı geniş bir katılımla AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim ve İl Yönetiminin ev sahipliğinde İsmail Kahraman Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İl Danışma Toplantısına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Önceki Dönem Rize Milletvekilleri Nusret Bayraktar, Hikmet Ayar, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, İl Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Kadın Kolu, İl Gençlik kolu Başkan ve Yönetimleri, Kurucu İl Başkanları, İlçe Belediye Başkanları, İlçe ana kademe, kadın kolu ve Gençlik Kolu Teşkilatları, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ile çok sayıda teşkilat mensubu katılım sağladı.

Açılış Konuşmasını İl Başkanı Âlim gerçekleştirdi. Âlim konuşmasında “Genel Başkan Yardımcım, tekrar hatırlayacak olursak Parti Genel Merkezimizde Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde ve sizlerin Teşkilat Başkanlığında teşkilat yapımız belirlenmiş ve Rize İl Teşkilatımız da ilimizdeki büyüklerimizin girişimleriyle tecessüm etmiştir. İşte o günlerde bayrağımız elden ele, gönülden gönüle dolanıp yükseklere çıkmaya başladı ve bu bayrak yarışı bugünlere 18. yıllara ulaştı. Bizler de elimizdeki bu kutlu bayrağı sımsıkı tutmanın ve daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içerisinde olmaya devam edeceğiz. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sürekli belirttiği gibi Ak Parti, partilerden bir parti değildir. Bizim gözümüzde önceki dönem teşkilat mensuplarımızla aktif görevde olanlar arasında bir fark yoktur. Bizim davamızda meseleler kişiselleştirilemez, davamız kişilere indirgenecek kadar küçük değildir, isimler gelir geçer, bizim davamız ezelden ebede kadar bakidir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın altını çizdiği gibi, vakit “Milletimiz için, durmadan, yorulmadan, gece-gündüz çalışmaya devam etme. Birlik, dirlik ve kardeşlik için yeniden yollara düşme vakti!”dir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti’nin 2002 yılından bu yana Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınması için büyük çalışmalara imza attığını belirtti. AK Parti’nin en büyük gücünün birlik ve bütünlüğü olduğunu belirterek, “Biz bir aileyiz. Çekirdek ailede birbirimize nasıl davranıyorsak siyasi ailemiz olan AK Parti’de de birbirimize aynı özel biçimde davranmakla yükümlüyüz. Hiçbirimiz, kırmızıçizgiyi ihlal etmemiş hiçbir arkadaşımızı devre dışı bırakamaz, ötekileştiremez.” dedi.

Yazıcı, Türkiye’nin terör olaylarına karşı kararlı bir şekilde mücadele ettiğine değinerek, Suriye’de güvenliğin ortadan kalkmasının ardından oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı mücadelesini verildiğini aktardı.

Kuzey Irak’ta ve Güneydoğu’da bulunan terör unsurları ile birlikte Suriye’de hareket eden PYD ve YPG’nin bazı kesimlerce savaşçı olarak adlandırılmasının kabul edilemeyeceğine vurgu yapan Yazıcı, “Onlar üzerinden Akdeniz’e sarkacak bir terör devleti oluşturmak… Dolayısı ile önlem almak zorundaydık. O bölgede müdahil konumda bulunan ABD’liler ile aylarca müzakere ettik. Oyalandığımızı görünce kararımızı 9 Ekim’de icra ettik. Hedeflediğimiz noktalara kararlı ve güvenli bir şekilde ulaştık. Sonrasında Amerika ve Rusya ile anlaşma yaptık.” diye konuştu.

AK Parti’nin 7. olağan kongre sürecine girdiğini anımsatan Yazıcı, şu değerlendirmede bulundu: “AK Parti’nin en büyük gücü birlik ve bütünlüğüdür. Biz bir aileyiz. Çekirdek ailede birbirimize nasıl davranıyorsak siyasi ailemiz olan AK Parti’de de birbirimize aynı özel biçimde davranmakla yükümlüyüz. Hiçbirimiz, hiçbir arkadaşımızı, kırmızı çizgiyi ihlal etmemiş hiçbir arkadaşımızı devre dışı bırakamaz, ötekileştiremez. Asla dedikodu konusu yapamaz. Hepimiz insanız hata yapabiliriz, kimi yanlış anlaşılır hata oradan kaynaklanır, kimi kastımızı aşar o bir hataya döner ama kırmızı çizgi dediğimiz alanı ihlal eden bir fiil olmamışsa o arkadaşımızı ötekileştirme, dışlama lüksümüz kesinlikle yoktur.”dedi.

Önceki Dönem Gençlik ve Spor Bakanı Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak Danışma toplantısında yaptığı konuşmasında “İl danışma toplantılarının önemine değinerek, “Teşkilatımızı sürekli diri tutan  bu programlarda gerçekleştirdiğimiz istişarelerdir. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde hep beraber omuz omuza büyük işlere imza attık. Rize teşkilatımız sürekli başarılara imza atan bir teşkilat olma özelliğini gösteriyor. Bu başarıdaki en büyük etken bir ve beraber olma ülküsünü sürekli canlı tutmaktır. Teşkilat demek kardeşlik demektir tek yürek olmak demektir. Sürekli destanlar yazan bu teşkilatlardır Ben kuruluşundan bugüne Patimize emek veren tüm emektarlarımıza, gönüldaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu dava sizlerin değerli çalışmalarınız neticesinde sürekli yükseldi ve yüceldi. Allah razı olsun” “dedi.

Program İl Belediye Başkanı Rahmi Metin, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt ve Kalkandere Belediye Başkanı Kenan Yıldırım’ın konuşmalarının  ardından sunumların müzakeresi ile  son buldu.

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.